W dniu 21.01.2022 r w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety tak jak i w ubiegłym roku tak i tym bez udziału babć i dziadków. Mimo tego przedszkolaki z wielką starannością, powagą i skupieniem zaprezentowały przygotowane przedstawienie . Były wiersze , piosenki, Sto lat dla babć i dziadków. Przedszkolaki zaprezentowały również taniec Kujawiak. Myślę, że niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Wnuki zabrały że sobą i wręczyły w domu przygotowane w przedszkolu upominki

Jasełka - zerówka

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasze Krasnoludki odegrały przedstawienie pt. „Gwiazdkowy prezent”, które ukazuje nam wartość poczucia szacunku i przyjaźni do drugiej osoby. Występ sprawił dzieciom wiele radości.  Każdy mógł wcielić się w rolę świątecznych postaci, które są tak bliskie dzieciom z bajek.

Dzień misia w grupie misie

Dzień Życzliwości i Dzień kredki w grupie Misie

21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości. To święto uświadamia nam jak ważna jest życzliwość w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki poznały również wartości jakimi powinny kierować się względem drugiego człowieka. Radość z możliwości sprawienia przyjemności drugiej osobie była ogromna.

20 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Praw Dziecka. Jest to bardzo ważne święto uświadamiające dzieciom ich przynależność do społeczeństwa, poszerzające wiedzę na temat praw i obowiązków każdego człowieka.

11 Listopada obchodzimy bardzo ważne Święto- Dzień Odzyskania Niepodległości. Podczas tego dnia dzieci poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą naszego kraju, a w ramach akcji „Szkoła do Hymnu” wspólnie o godzinie 11.11 zaśpiewały Hymn Polski.

5 listopada  w naszym Przedszkolu dzieci  obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek . Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

3 i 4 latki

zerówka

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w środę 27 października.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw oraz prac plastycznych związanych tematycznie ze świętem.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

3 latki

zerówka

Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy - opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych.

W każdej grupie przedszkolnej, dzieci wraz z nauczycielami przygotowały kąciki jesienne i uczestniczyły w pracach plastycznych związanych z tym tematem.

3 latki

4 latki

zerówka

8 listopada Krasnoludki obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. W ramach tej akcji propagowanie było spożywanie zdrowej żywności, które tak ważne jest w życiu każdego człowieka. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowych produktów oraz dowiedziały się dlaczego należy je często spożywać. Przygotowywanie kanapek sprawiło dzieciom wiele radości, a ich spożycie dostarczyło wiele witamin.

Dzień Dyni w grupie Misie

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień z Jabłkiem Z tej okazji Krasnoludki dowiedziały się dlaczego warto jeść jabłka, mogły skosztować tych przyniesionych przez dzieci oraz z poczęstunku Pani Grażyny apetyt dopisywał każdemu dodatkowo Krasnoludki przygotowały wspaniałe jabłkowe emblematy na głowę, które pięknie komponowały się z ubraniami w kolorach jabłek i towarzyszyły Im one cały dzień  podsumowaniem akcji było wykonanie przez dzieci ogromnego jabłka na konkurs plastyczny.

Dzień Zwierząt gr Misie

Dzień Jabłka

Dzień Przedszkolaka "Misie"

4 października nasze Krasnoludki w ramach realizowanej innowacji "Przedszkolakami się nazywamy i o ekologię dbamy" obchodziły Międzynarodowy Dzień Zwierząt Z tej okazji Krasnoludki poszerzyły swoją wiedzę na temat różnych zwierząt, mogły wcielić się w ich role, a przede wszystkim zdobyły cenną wiedzę jak ważny w życiu jest szacunek do zwierząt. Podsumowaniem były wykonane przez dzieci maski zwierząt, które sprawiły im wiele radości