Dzień Babci i Dziadka

„Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują.”
Dnia 29 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku dopisało bardzo wielu gości. Tego dnia wnuki i wnuczki dały z siebie wszystko. Były wiersze, piosenki i tańce oraz piękne prezenty. Atrakcji nie było końca. Po występach był czas na poczęstunek, który przygotowali Rodzice. Nie był to jednak koniec upominków i miłych chwil. W trakcie uroczystości Dziadkowie obejrzeli filmiki z których dowiedzieli się za co są kochani przez swoje pociechy. Dziękujemy za tak liczną obecność gości.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia-Wigilia w grupie 6-latkòw

 

Pluszowy miś

 

W dniu 28.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, dzieci przypomniały sobie misie z różnych bajek, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, wykonały misiowe odznaki oraz zadania. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

 

Mikołajki

Spotkanie z Mikołajem w grupie 4-5-6 latków

Światowy Dzień Życzliwości 

Dnia 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu każdy starał się zrobić coś dobrego dla drugiej osoby. Nasz dzień rozpoczął się od spotkania wszystkich dzieci  na sali gimnastycznej, gdzie po wysłuchaniu bajki dotyczącej dobrych zachowań dzieliliśmy się swoją wiedzą obejmującą dobre uczynki i magiczne słowa. Po wspólnej pogadance przeszliśmy do zabaw ruchowych podczas których dzieci sprawdzały się w różnych dyscyplinach sportowych mających na celu wykonanie dobrych uczynków. Następnie każda grupa z kolorowych serc przypominających nam o tym, jak ważne jest w naszym życiu dobro i życzliwość wobec drugiej osoby stworzyła swoją pracę plastyczną. Na koniec każdy przedszkolak przygotował cytat, lub dobrą myśl, które w koszyczku zdobiły nasz życzliwy kącik gdzie każdy mógł zagościć i poczęstować się dobrym słowem.  Przedszkolaki przygotowały również piękne laurki z okazji Dnia Życzliwości dla Seniorów naszej Gminy, które Pani Małgorzata Parol wręczyła w naszym imieniu za co serdecznie dziękujemy.  Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą, a dzień ten sprawił im wiele radości. Pamiętajmy, że życzliwość wobec innych zawsze nas wzbogaca i wraca do nas z podwójną siłą J

K. Pytlarczyk

Prawa Dziecka 

Nasze prawa i obowiązki,, Konwencja o Prawach dziecka w grupie 4-5 latków

Dzień Postaci z Bajek i Baśni 

 

Dnia 7 listopada obchodziliśmy w przedszkolu  „Dzień Postaci z Bajek i Baśni”. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w role swoich ulubionych postaci, mogły zaprezentować ich wygląd, charakter i zainteresowania. Dzieci dowiedziały się również jak ponadczasową wartość mają bajki, które uczą, wychowują i zachęcają do sięgania po książki. W tym dniu nie zabrakło wspólnych rozmów, zabaw oraz tańców. Dzieci również wysłuchały bajek czytanych przez nauczycieli, wyciągały z nich wnioski, a na koniec mogły zapoznać się z bajką z czasów kiedy ich rodzice byli mali- obejrzeli „Misia Uszatka”, który bardzo ich zaciekawił. Ten dzień był bardzo miły i radosny dla każdego przedszkolaka. Dzieci uwielbiają bajki i baśnie dlatego pamiętajmy byśmy jak najczęściej sięgali po książki i czytali dzieciom.

 

K. Pytlarczyk

Piękna nasza Polska cała 

 

Dzień 11 listopada jest szczególnym dniem dla każdego Polaka. W tym roku obchodzimy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, a nasze przedszkolaki wiedzą jak z godnością i pełnym oddaniem obchodzić  tak ważne święto. 8 listopada z wielkim oddaniem obejrzeliśmy Akademię podczas której o godzinie 11.11 całą społecznością szkolną zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie w naszym przedszkolu odbył pokaz mody patriotycznej, gdzie wszyscy mogli zaprezentować swoje wspaniałe stroje ukazujące jak wielki szacunek mamy do naszego Narodu.  

„Jest w każdym naszym słowie, a słowa są najprostsze-Chleb, mama, dom gościnny 

i Wisła i Mazowsze…I jest w czerwieni maków i białych kwiatach wiśni,

W piosenkach wszystkich ptaków i w każdej naszej myśli.

W Mazurku Chopinowskim i w czarnym węglu Śląska i tu, gdzie serce mówi, że to jest właśnie Polka”

                                         Wanda Chotomska „Twój dom”

K. Pytlarczyk

 

Pamiętamy 

Pamiętamy...
   Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej...

Dzień Wszystkich Świętych to bardzo ważne święto dla każdego z nas. To pamięć, szacunek i tradycja, z którymi dziecko powinno być zapoznawane od najmłodszych lat. Dlatego też dzieci z grupy 6-latków  w ostatnich dniach października udały się wraz z wychowawcą na groby poległych w Melanowie,  w celu zapalenia zniczy. Dzieci z grup młodszych  wykonały pamiątkowe ilustracje.
                                                    BMW

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

  W dniu 21 października 2019 roku w naszym przedszkoluu odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka i starszaka”. Bohaterami spotkania były dzieci z grupy ,,Słoneczka” orz z grupy ,,Smerfy”.                                                                            

W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do przedszkola przybyli zaproszeni rodzice.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Po gromkich brawach przystąpiliśmy do uroczystości ślubowania.

Pani Dyrektor Beata Paziewska pasowała dzieci na przedszkolaków oraz starszaków. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i przypinki  a także słodkości.

Bohaterowie dnia bardzo poważnie potraktowali cała uroczystość i z powagą przystąpili do ślubowania i pasowania.

Na zakończenie Pani Dyrektor wraz z Rodzicami wręczyła wszystkim ogromne pudła zabawek. Wszyscy udali się do swoich sal aby rozpakować prezenty.

Uśmiech i radość na twarzach dzieci świadczyły o tym, ze impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.

 

Żyj zdrowo - będziesz wielki

 

Dnia 3 października w ramach projektu „Żyj zdrowo- będziesz wielki” nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Klubu Sportowego „Snajper Sośninka” Pan Piotr Brzostowski, który przeprowadził z
dziećmi zajęcia sportowe. W ramach tej akcji dzieci zapoznały się z pracą trenera oraz rozwijały swoją sprawność ruchową. Podczas zajęć na twarzach dzieci widniały szczere uśmiechy pełne  wdzięczności i zaangażowania. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i współpracę.

Dzień przedszkolaka i pieczonego ziemniaka

 
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA/ ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA
 ,,Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy
i do wesołej zabawy wszystkie dzieci zapraszamy”
    W pierwszych dniach jesieni 26 września 2019r odbyło  się w naszym Przedszkolu „Święto Pieczonego Ziemniaka połączone ze Świętem Przedszkolaka”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania dzieci oraz przeczytania im opowiadania pt. ,,Krótka bajka o ziemniaku”. Na dzieci czekały liczne ,,konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki: sadzenie ziemniaków, wyścigi w workach, rzuty do celu, slalom, wyścigi z ziemniakiem na łyżce, przeciąganie liny, itp. Były też zabawy muzyczne i integracyjne. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Jak na Święto Pieczonego Ziemniaka przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli posilić się pieczoną kiełbaską  przygotowaną przez Panie kucharki oraz spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez Rodziców. Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.
 BMW

Zajęcia adaptacyjne

 

W dniach 29 i 30 sierpnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne . Dzieci przyszły wraz z rodzicami. 

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci , które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem , a są już  gotowe do podjęcia nowych wyzwań , poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód . Zajęcia miały na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu , ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielami .
Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu , trzeba go odpowiednio nastawić i przygotować . Temu służyły właśnie zajęcia adaptacyjne. Dzięki nim maluchy miały szansę poznać nie tylko samo miejsce , ale również opiekunów oraz rówieśników , z którymi będą przebywali .
Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych , dzieci we wrześniu czuły się bezpieczniej i odważniej stawiły czoło , nowej i trudnej dla nich sytuacji . Dzieci , które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych, zwiększyły szansę , aby stać się uśmiechniętym i odważnym przedszkolakiem .
Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki  oraz  rady,  które miały pomóc dziecku w adaptacji .

Na koniec każdego dnia czekał na dzieci słodki poczęstunek.