Zadania dla grupy 6-latków

 

Uwaga!

0d 01kwietnia 2020 informacje od Pań przedszkolanek znajdują się

na specjalnym blogu przedszkola:


Link:

 

 

31.03 - Pani Katarzyna Pytlarczyk


Dzień dobry:) mamy nadzieję, że wszyscy wstaliśmy dziś wypoczęci i pełni energii do zadań :) poniżej kilka propozycji kart pracy :
Zobacz galerię obrazków - kliknij link

 
30.03 poniedziałek - Pani Katarzyna Pytlarczyk
 
Drodzy nasi! na dziś zabawy ruchowe. Myślę, że każdemu po domowym, weekendowym obiedzie przyda się trochę ruchu:) Zachęcamy do wspólnych zabaw z ruletką do ćwiczeń, którą znajdziecie na stronie przedszkola w propozycji zadań dla wszystkich, a także do zabaw umieszczonych poniżej :
 

Poniżej kilka propozycji zabaw ruchowych dla całej rodziny:

- „Marcowa pogoda”-  wybierzcie się z rodzicami na „spacer” przy dowolnej muzyce, która będzie oznaczała słoneczną pogodę, lecz gdy muzyka ucichnie oznacza to, że idzie deszcz i burza dlatego jak najszybciej musicie znaleźć schronienie np. pod stołem, w kąciku, itp.

- Marzec to doskonały czas na założenie hodowli np. szczypiorku, kwiatów, rzeżuchy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to serdecznie zachęcam, a teraz czas na kolejną zabawę:

„Roślinki”- wyobraźcie sobie, że jesteście maleńkim ziarenkiem w ziemi, które przy muzyce będzie powoli rosło, aż wyrośnie na wysoką rozłożystą roślinę.

-„Skok przez kałuże”- rozłóżcie w pomieszczeniu niepotrzebne kawałki materiału, lub kartki papieru, które będą służyły za kałuże. Waszym zadaniem jest skakać tak, aby nie ominąć żadnej kałuży ☺ do dzieła!

-„Bociany”- spróbujcie  zamienić się w bociana, który wędruje po łące- unoście kolana jak najwyżej. Na klaśnięcie spróbujcie stanąć na jednej nodze z rozłożonymi rękoma na bok.

-„Pracowite mrówki”- na „trawie”(dywanie/podłodze) rozłóżcie pałeczki lub kredki. Spróbujcie chodzić na czworakach. Na dany sygnał musicie zebrać rozłożone patyczki i zanieść je w wyznaczone miejsce np. kartka papieru.

-„Skoki przez linkę”- to ćwiczenie bardzo pomaga w ćwiczeniu równowagi. Do tej zabawy będziesz potrzebował linki, którą należy zamocować na wysokości ok. 30 cm. Później linkę można minimalnie podnosić w górę.

A może znacie inne, ciekawe wiosenne zabawy? Warto się w nie pobawić razem z rodzicami, czy rodzeństwem.  Miłego dnia! ☺


 
27.03 piątek - Pani Katarzyna Pytlarczyk
 
Kochani! Dziś 27.03 obchodzimy Dzień Teatru. Poniżej w linku kilka propozycji wierszy dotyczących teatru. Poproście rodziców o odczytanie nawet na dobranoc :), lub zobaczcie nagranie "Teatr chmur" :) Spróbujcie wraz z rodzicami odegrać swoją ulubioną bajkę. Zamieńcie się w postać, którą lubicie najbardziej :) Możecie również stworzyć sylwety z papieru  i odegrać teatrzyk cieni (propozycja w filmiku, oczywiście może być bez laminowania :)). A może uda Wam się wymyślić Wasze własne przedstawienie? :) Zachęcamy do dzielenia się tym z nami :) MIŁEJ ZABAWY! :) 

http://lena.libra-wrd.pl/Wierszoteka/Teatrzyk.htm

http://wiersze.doktorzy.pl/teatr.htm


 
25.03.2020 - Pani Katarzyna Pytlarczyk
 
Opis:
Drodzy rodzice, dziś garść inspiracji do pracy i zabaw z dziećmi.
Serdecznie zapraszamy na poniższe strony na których możecie czerpać wiele nowych pomysłów, a Wasze pociechy na pewno nie będą się nudzić :)

http://dobrzesiebaw.pl/prace-plastyczne-z-talerzy-papierowych/?fbclid=IwAR2scxsK9mOt-fvF6Lre75FJtp2om7bgRsjmTtpJxyM1BVYsNuU8pUO9o30

http://pisupisu.pl/przedszkole/odkrywankam-4?fbclid=IwAR1RdLam6RQCSmrCNOttZMVFjQuwNVXO9i7TDHD4jaMNGDvBSEZBobfHlt4

https://www.miniminiplus.pl/?fbclid=IwAR0GbS7dI64E9AIYkyLKWHMcgNazo5W35MM_sjnwatbN9Ww3WkbnOzCQzSA

oraz kilka kart pracy :) 
Rozetnij i ułóż obrazki, a także spróbuj odkodować obrazek. Możesz wraz z rodzicami stworzyć album oznak wiosennych :)
(to będą obrazki z poniższego linku : tęcza, bocian, kwadraty puste pole i kurczak zakodowany)
 
 
26.03 czwartek - Pani Hanna Dębek - rytmika
 
Zadania do wykonania na filmach:
 
 

25.03.2020 - Pani Katarzyna Pytlarczyk

Drodzy rodzice, w celu zachowania ciągłości poznawania przez dzieci języka angielskiego wysyłam Państwu propozycję piosenki z zakresu tematycznego "kolory" oraz nazwy kolorów po angielsku.
Zachęcam również do zabawy piłką z nazwami kolorów po angielsku oraz
"Where is (blue), gdzie dzieci mają za zadanie wskazać w domu dany kolor wymówiony po angielsku.
Pozdrawiam :)

http://przedszkole.pilczyn.pl/images/publikacje/6latki kolory.docx

 

Wydrukuj, dorysuj to, czego brakuje i pokoloruj obrazek

Prace dla grupy 6-latków