Zakończenie roku w przedszkolu

 

 

 

Dnia 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Dzieci pożegnały się z przedszkolem recytując uroczyste wiersze. Na zakończenie każdy przedszkolak dostał dyplom od Pani Dyrektor, co dla każdego było wielką dumą. Oficjalnie pożegnany przez Panią Dyrektor został jeden z przedszkolaków zerówki- Kacper Paszkowski, który po wakacjach zawita w innej szkole, wszyscy życzyli Mu powodzenia, takiego ucznia będzie nam brakowało. „Pochowajcie kredki, książki, niech w szufladzie spoczywają….”

 

Do zobaczenia po wakacjach!

 

 

Wycieczka do Bałtowa

 Wycieczka do Bałtowa

 

Dnia 20.06, aby utrwalić rok pełen atrakcji przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Bałtowa, gdzie zapoznały się z prehistorycznymi wydarzeniami oraz co było największą atrakcją wyglądem poszczególnych dinozaurów. Dzieci również mogły same spróbować wykopać pozostałości po dinozaurach na edukacyjnej lekcji, a także mogły przyjrzeć się kamieniom sięgającym czasów dinozaurów. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zwierzyńca oraz przejażdżka specjalnym autokarem po tutejszym safari. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się zwierzętom, co było wielką frajdą.

 

 

 

Spotkanie ze "Snajperem"

 

25 maja w przedszkolu zawitał specjalny Gość: pan Filip Rutkowski- przedstawiciel Klubu Sportowego „Snajper Sośninka”, który tego dnia poprowadził z dziećmi zajęcia sportowe.

 

Trudno o lepszych sportowców jakimi są nasze przedszkolaki. Każdy starał się z całych sił wykonywać ćwiczenia, a zadania niemożliwe tego dnia nie istniały. Dzieci ćwiczyły sprawność pokonując różne przeszkody, bawiły się w zabawy ruchowe, a także spróbowały swoich umiejętności w strzelaniu do bramki. Myślę, że po takich zajęciach nie jeden przedszkolak postanowi zostać w przyszłości  piłkarzem. Panie Filipie- DZIĘKUJEMY.

 

 

 

Dzień Rodziny

 

 

DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU

 

 

 

Dnia 30 maja 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny, gdzie przedszkolaki przygotowały występ dla swoich rodziców. Każde z dzieci miał dla swoich rodziców prezent, a także rodzice zrobili niespodziankę i podarowali dzieciom prezenty na Dzień Dziecka.

 

Główną atrakcją dla dzieci okazał się dmuchaniec – zjeżdżalnia, który cieszył się ogromną ilością dzieci.

 

Dodatkową niespodzianką był pokaz strażacki, gdzie strażacy z pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych ze Starego Pilczyna i Melanowa, zaprezentowali gaszenie pożaru. Następnie dzieci mogły oglądać samochody strażackie.

 

Na Dzień Rodziny zostali zaproszeni policjanci z Łaskarzewa, gdzie przeprowadzali pokaz sprzętu, niezbędnego do pracy policjanta.

 

 

 

 

     
 

WYPRAWKA DZIECKA 3-4 LETNIEGO

 

1.    BLOK RYSUNKOWY ZWYKŁY I Z KOLOROWYMI KARTKAMI

2.    BLOK TECHNICZNY ZWYKŁY I Z KOLOROWYMI KARTKAMI

3.    KLEJ W SZTYFCIE 2 SZT

4.    KREDKI OŁÓWKOWE BAMBINO 12 KOLORÓW

5.    FARBY PLAKATOWE 12 KOLORÓW + PĘDZELKI GRUBY I CIENKI

6.    PLASTELINA 12 KOLORÓW

7.    PAPIER KOLOROWY ZWYKŁY I SAMOPRZYLEPNY- WYCINANKI

8.    NOŻYCZKI

9.    TECZKA PAPIEROWA NA GUMKĘ

10.  KSIĄŻECZKA DO KOLOROWANIA

11.  ARKUSZ SZAREGO LUB BIAŁEGO PAPIERU PAKOWEGO

12.  OŁÓWEK , TEMPERÓWKA , GUMKA DO ŚCIERANIA

13.  FLAMASTRY 12 KOLORÓW

14.  RYZA PAPIERU XSERO

15.  CHUSTECZKI HIGIENICZNE

BARDZO PROSIMY , ABY WSZYSTKIE PRZYBORY BYŁY PODPISANE

 
     

 

 

 

Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

 
 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2017 roku rozpoczną edukację przedszkolną w grupie 3-4 latków wraz z opiekunami na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu w dniach 30-31.08.2017 w godz. 9.30- 11.30. Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych, muzycznych pląsów i zabaw przy udziale rodziców i rówieśników ułatwi przyszłym przedszkolakom przyjazną adaptację, poznanie towarzyszy zabaw oraz zaprzyjaźnienie się z Paniami. Dla Rodziców będzie to cenna okazja do lepszego poznania oferty naszej placówki i konsultacji z nauczycielem.

Do zobaczenia :)

 
     

 

Wycieczka do ZOO

 

 

12 maja 5 i 6-latki oraz klasa 2 podstawowa wybrali się na wycieczkę do ZOO, której celem była edukacja w zakresie zwierząt oraz przyrody. Tuż za bramą ZOO powitał nas lew, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Następnie poszliśmy zwiedzić sekcję z ssakami, uważnie oglądaliśmy wszystkie zwierzęta. Dzieci miały dużą frajdę będąc w hipopotamiarni, gdzie z bliska mogły przyjrzeć się hipopotamom. Spacerując po terenie odwiedzili8śmy również rekinarium, małpy, ptasi azyl, słoniarnię, wybieg strusi, nosorożce, papugi, ptaszarnię, żyrafiarnię, bezkręgowce, a także akwarium, które wzbudziło wielki podziw wśród dzieci swoim wyglądem i zawartością ryb. Zwiedzanie nie miało końca- krokodyle i węże wcale nie wystraszyły dzielnych przedszkolaków i szkolniaków. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie zwierzęta i słuchały ciekawostek czytanych przez nauczycieli. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem i atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej mimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory i chętnie dzieliły się między sobą wrażeniami z wycieczki.

 

 

 

 

 

Wycieczka do piekarni 
Wycieczka do piekarmi  
W kwietniu również wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną do piekarni „Cezar” w Nowym Pilczynie. Państwo Pilarscy- właściciele piekarni bardzo miło nas przyjęli. Dzieci podczas zwiedzania mogły zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka i zapoznać się z kolejnością wypiekania pieczywa. Dzieci dowiedziały się jak piecze się chleb, a także mogły spróbować swoich sił w roli piekarzy. Wszyscy byli zadowoleni i podekscytowani, że będą mogli
spróbować pieczywa własnej roboty. Dodatkową frajdą dla dzieci były zabawy na podwórku Państwa Pilarskich. Radość nie miała końca. Po odczekanym czasie, kiedy pieczywo było gotowe każdy mógł skosztować wypieków. Ciepłe bułeczki smakowały nawet największym niejadkom. Każdy dostał również coś na drogę, aby pożywić się, gdy zabraknie sił. To była bardzo udana wycieczka.

 

 

 

Dzień ziemi
Dzień ziemi  

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji przedszkolaki przyłączyły się do akcji ochrony przyrody i dzielnie posprzątały nasz teren szklony. Każdy bardzo dokładnie sprawdzał wszystkie zakamarki, aby boisko i plac zabaw lśniły czystością, a nasza przyroda była czysta i zadbana.

 


 

 

 

Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego 
Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego   

W kwietniu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego w Melanowie do Państwa Wojdatów, którzy co roku bardzo miło nas przyjmują. Podczas zwiedzania dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat krów, kur i psów. Zapoznały się z domami zwierząt oraz ich małym potomstwem. Każdy uważnie słuchał informacji na temat tego, co poszczególne zwierzątka jedzą i jak należy się nimi zajmować.

Na zakończenie zwiedzania dzieci mogły skosztować pysznych cukierków wyprodukowanych z mleka krowiego. Wszystkim bardzo smakowały, więc odchodziliśmy pełni sił i radości.

Podczas powrotu do przedszkola spotkała nas miła niespodzianka, gdyż mieliśmy okazję zaobserwować pierwsze bociany w gnieździe. Widok ten sprawił dzieciom wiele radości i zachęcił na dalsze spacery edukacyjne.

 

 

Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21 marca w przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w uroczystości szkolnej, podczas której wystąpiły z przygotowanymi w grupach piosenkami. 3-4 latki odegrały krótkie przedstawienie o tematyce wiosennej i zatańczyły wesoły taniec. Grupa 5-latków i zerówka także potrafiła rozkręcić widownię swoimi pokazami tanecznymi.

Po występach dla publiczności szkolnej przedszkolaki wybrały się na spacer przywitać Wiosnę. Wszystkie grupy wyruszyły na przemarsz z Panią Wiosną po najbliższej okolicy, aby  oficjalnie pożegnać zimę. Każdy przedszkolak czuł się za to odpowiedzialny, gdyż miał możliwość ponieść Panią Wiosnę, aby zapoznała się z naszą okolicą i została tu na dłużej.

Po powrocie atrakcje nie miały końca, ponieważ przyszedł czas na gry i zabawy przy piosenkach wiosennych. Przedszkolaki miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat wiosny podczas czytanych zagadek, wykazać się zwinnością oraz zarażać radosnym nastrojem wszystkich wokół. Tego dnia królował nam kolor zielony i żółty, dlatego wszyscy czuli się jak na wiosennej łące. Przedszkolaki miały również okazję wcielić się w role różnych zwierzątek, a także ukazać swój muzyczny talent. Zabawy, które wniosły do przedszkola wiele radości pozwoliły na integrację wszystkich dzieci, a radość niech trwa jak najdłużej.

 

 

Lista dzieci przyjętych do Publicznego Przedszkola w Starym Pilczynie

na rok szkolny 2017/2018.

Lista przyjętych w pdf

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

Wieczór wigilijny 2016

 

Program zdrowotny grupy 5-latków zdrowo jem więcej wiem

 

Wycieczka na pocztę

   

 

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

   

 

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu  

 6 grudnia 2016

MIKOŁAJKI

 

Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia  

 26 listopada 2016

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

 

Podsumowanie jesieni

 

Jesień to doskonała okazja do propagowania zdrowego trybu życia oraz rozmów na temat właściwego odżywiania się. Dlatego w sześciolatkach w ramach realizacji tematów pt. ,, Dary jesieni'' postanowiliśmy propagować zdrowe odżywianie nie tylko w naszej grupie, ale w młodszych grupach przedszkolnych i w szkole. Przedszkolaki zgromadziły w przedszkolnym kąciku przyrody mnóstwo owoców zarówno egzotycznych jak i krajowych z których wykonały przepyszną sałatkę owocową. Ponadto wykonały w domu piramidy zdrowia, które wywieszone zostały na gazetkach przedszkolnych i szkolnych. Sześciolatki wykonały również pyszne, kolorowe i pomysłowe kanapki, którymi poczęstowały pracowników szkoły, przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Wszystkim bardzo smakowały przygotowane kanapki, a przedszkolaki otrzymały od wszystkich pochwały za pyszny posiłek.                                

    Anna Pawelec

 

Dni bajek i baśni

 W dniach 7 - 10 listopada w ZS w Starym Pilczynie miały miejsce Dni bajek i baśni.    Dni bajek i baśni 2016 3-4 latki

 

Konkurs - rozwój rolnictwa z ARiMR

 Konkurs - rozwój rolnictwa z ARiMR  

W dniach od 24 października do 26 października 2016r. odbył się zorganizowany przez nauczycielki przedszkola w Starym Pilczynie: Annę Pawelec, Katarzynę Pytlarczyk , Karolinę Dębek konkurs plastyczny o rolnictwie. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich rodziców z dziećmi z  naszego przedszkola. Zaangażowane zostały grupy 3-4-latków, 5-latków oraz 6-latków. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem był rozwój rolnictwa dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat wsparcia rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich  w Polsce ze środków Unii Europejskiej w środowisku dzieci i ich rodziców. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. W konkursie wzięło udział 24rodziców reprezentujących wszystkie odziały przedszkolne. Rodzice wraz z dziećmi bardzo zaangażowali się  w wykonanie zadania, co widać na wykonanych pracach oraz podczas ich tworzenia. W czasie konkursu można było zauważyć radość z działań podejmowanych przez dzieci i ich rodziców oraz pogłębianie więzi rodzinnej. Na ręce wychowawców oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt zarówno nauczycieli jak i wychowanków, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wszystkie prace zostały nagrodzone ogromnymi brawami i wywieszone na ogólną gazetkę przedszkolną, gdzie może je podziwiać cała szkoła.

Przebieg konkursu był pozytywnie odebrany przez wszystkich uczestników dzięki czemu zachęcił on do pogłębiania wiedzy na temat rozwoju rolnictwa.

 

Wyrażamy zgodę na bezpłatne wykorzystanie prac i wizerunków uczestników konkursu przez Agencję w publikacjach papierowych i elektronicznych ARiMR.

 

 

Wycieczka do manufaktury lizaków i Kolorado w Warszawie

   

 

 

 

 

Wydarzenia roku szkolnego 2016/2017

Zajęcia adaptacyjne

   Galeria zdjęć