WYPRAWKA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

5-latki

1. Kapcie (najlepiej na rzepę, lub gumkę)

2. 1 wagon chusteczek higienicznych i 1 pudełko chusteczek wyciąganych

3. 1 blok techniczny biały

4. 2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami

5. 1 zeszyt papieru kolorowego samoprzylepnego

6. teczka na gumkę

7. plastelina

8. kredki grube ołówkowe „Bambino” 12 kolorów

9. temperówka

10. dobre nożyczki

11. 2 kleje w sztyfcie duże

12. flamastry kolorowe

13. farby plakatowe 12 kolorów

14. książeczka do kolorowania

15. ubrania na przebranie (majtki, spodnie, koszulka, rajstopy, skarpety itp.)

16. gumka, ołówek

17. fartuszek do malowania farbami

18. 1 paczka papieru ksero

19. piórnik (najlepiej saszetka)

Dni adaptacyjne

,, Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z grupy 3- 4 latków na dni adaptacyjne, które będą prowadzone w dniach 28- 29- 08 2018 roku w godzinach 9.30- 11.30. w sali przy świetlicy szkolnej.
 
Wyprawka dziecka 3-4 letniego
1. Blok rysunkowy zwykły
2. Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami
3. Blok techniczny biały
4. Blok techniczny z kolorowymi kartkami
5. Farby plakatowe 12 kolorów + pędzelek cienki i gruby
6.Plastelina 12 kolorów
7. Papier kolorowy- wycinanki
8. Klej w sztyfcie 2 sztuki
9. Teczka papierowa na gumkę
10.Kredki ołówkowe ,, Bambino''- temperówka
11. Flamastry 12 kolorów
12. Książeczka do kolorowania
13. Ryza papieru Xero
14. Opakowanie 10 szt chusteczek higienicznych
15. Nożyczki
16. Arkusz białego lub szarego papieru pakowego
 
 

 

 

Dzień Rodziny

Dnia 24 maja 2018 roku w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rodziny. Co roku na tej uroczystości jest wiele atrakcji. Dzieci zatańczyły, zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze dla swoich rodziców oraz wręczyły im upominki wykonane w przedszkolu. Tym razem dużą niespodzianką dla dzieci poza prezentami był występ rodziców w teatrzyku pt. „Wilk i koźlątka”. Dzieci poznały dzięki temu wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sposób humorystyczny. Dodatkową atrakcją były wata cukrowa, popcorn oraz malowanie twarzy przez nauczycielki przedszkola, a także kącik zdrowej żywności. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również przedszkolna foto-budka „Super Rodzinka 2018"

 

 

  REKRUTACJA  
 

 REKRUTACJA 2018

 

 LISTA PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA 2018

 

REGULAMIN REKRUTACJI  2018

 

 

 

Lekcja gry na bębnach

 

Nasze przedszkolaki miały możliwość posłuchania gry na bębnach przez artystę, który zawitał w przedszkolu. Dzieci mogły zagrać na bębnach oraz wysłuchać afrykańskich dźwięków bębnów różnej wielkości. Największą frajdę sprawiła jednak sama gra podczas której każdy przedszkolak mógł poczuć się jak artysta.

 

  REKRUTACJA  
 

 

REKRUTACJA 2018

 

REGULAMIN REKRUTACJI  2018

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA .docx .pdf 2018

TERMINARZ POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO 2018  

OŚWIADCZENIE 1 2018

OŚWIADCZENIE 2 2018

OŚWIADCZENIE 3 2018

dla dzieci już uczęszczających:

DEKLARACJA KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO 2018

doc .pdf

 

Bal karnawałowy

   

Jasełka

 21 grudnia 2017

Żółty dzień w przedszkolu

Żółty dzień w przedszkolu

Dnia 25.10.2017r. w przedszkolu obchodziliśmy jeden z kolorowych dni – żółty dzień. Każdy z przedszkolaków ubrał jedną część garderoby w tym kolorze, oraz przyniósł swoją żółtą zabawkę do przedszkola. Tego dnia zadaniem dzieci było odnalezienie kopert z zadaniami, które przygotowało słoneczko. Do tych zadań należało: wyszukanie wszystkich żółtych zabawek w przedszkolu, zatańczenie ulubionego tańca, stworzenie z żółtych figur geometrycznych obrazka, zamienienie się w słoneczko z wykorzystaniem promyczków oraz spróbowanie żółtych owoców. 

Spotkanie z Policjantem

Spotkanie z policjantem

Dnia 04.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z dzielnicowym mł. asp. Łukaszem Wasińskim.  Celem spotkania było pogadanka na temat bezpieczeństwa w drodze do przedszkola. Dzieci zapoznały się z akcesoriami rowerzysty, odblaskami, kaskiem, itp. Pan policjant opowiedział naszym przedszkolakom o niebezpiecznych środkach czystości. Byliśmy także świadkiem pozorowanej rozmowy telefonicznej, w której jeden z przedszkolaków dzwonił po pogotowie, poradził sobie doskonale. Kolejnym tematem pogadanki było ostrzeżenie przedszkolaków przed zaczepianiem, częstowaniem cukierkami przez osoby nieznajome. Pan policjant nakazał dzieciom, aby nie rozmawiały z takimi ludźmi i jak najszybciej zgłosiły taki problem do rodziców, lub wychowawców.

Na koniec spotkania każdy przedszkolak poznał wyposażenie policjanta co pokazują zdjęcia.

Pieczony ziemniak 2017

 

 Dnia 29.09.2017 r. przedszkole obchodziło Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia  nie zabrakło atrakcji. Po śniadaniu wszystkie dzieci  wybrały się do Gminnej Biblioteki w Nowym Pilczynie. Dzięki życzliwości Pani Agnieszki Baran rodzice mogli skorzystać z drzewa na ognisko i przygotować pyszne pieczone ziemniaki, które skosztował każdy. Nie zabrakło również wielu konkursów i zabaw związanych ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Dzieci dowiedziały się również od czego wywodzi się ziemniak na cześć którego powstało święto. Dzięki pomocy Rodziców i kierownika Biblioteki dzieci spędziły ten dzień bardzo miło.